Monday, June 14, 2010

ICT kokkuvõte

Millega meid siis esimene kaks nädalat "lõbustati"?

Nagu ühes varasemas postituses juba kirjutasin, veeti meid mööda Hiinat ringi. Tegevus toimus põhiliselt kolmes eri kohas:Detailsemat Google Mapsi kaarti näeb siit.

Lühiülevaade:

1. päeval (17. mai) olime Pekingis ja põhiliselt kuulasime tähtsate meeste sissejuhatavat juttu ning tutvusime üksteisega.

2. päeval (18. mai) veeti Pekingist välja, ühte vähemkäidavamasse kohta Hiina müüri juures. Ja tegelesime päev otsa "team building"uga. Loodus oli ilus, ilm jahedapoolne ja vihmane. Ööbisime ühes vähem peenes hotellis Pekingi äärelinnas.

3. päeval (19. mai) jätkasime "team building"ut, hotellis ja selle lähiümbruses. Loodus oli ilus ja ilm palav. Õhtul istusime rongi ja alustasime sõitu Shanghaisse. Õhtu möödus rohke õlle ja sotsialiseerumise tähe all, magasime rongis.

4. päeva (20. mai) varahommikul jõudsime Shanghaisse. Pärastlõunal oli CEIBSis üks üsna mõttetu loeng Hiina majandusest.

5. päeva (21. mai) veetsime hommikust õhtuni CEIBSis, põhiliselt loenguid kuulates. Teemaks Hiina majandus ja kultuurilised eripärad. Kultuurijutt oli isegi päris asjalik.

6. päeval (22. mai) veeti meid EXPOle, Hispaania paviljonis olime sunnitud päev otsa kuulama küllaltki kaheldava väärtusega ettekandeid teemal EÜ-Hiina. Õhtul anti vähemalt Belgia paviljonis meile korralikult süüa.

7. päev (23. mai) oli peaaegu vaba - saime selle veeta EXPOl omapäi ringi kolades. Paviljonide järjekorrad on meeletud. Kui VIP sissepääsust sisse ei saa, siis on sissepääsemine küllaltki lootusetu.

8. päeva (24. mai) hommikul istusime lennukisse ja lendasime Chongqing'i. Seal oli väike grupitöö ja siis kärutati meid laevale - reisi järgmine osa toimus mööda Yangtze jõge, terve laev oli ainult meie seltskonna päralt. Õhtul hilja oli veel ka üks loeng jõgede majandamise projektist. Mina ei olnud ainuke, kes sel ajal tukkuma kippus.
Südaööl tegid kursakaaslased mulle toreda üllatuse ja loopisid 32 korda õhku. Seda ei ole ikka juba mitu aastat kogenud :-) Õnneks toimus õhku loopimine laeva tekil - ei löönud pead vastu lage ära.

9. päeva (25. mai) hommikupoolikul külastasime "kummituslinna". Kahtlase väärtusega turistikas, seda templite kompleksi serveeriti kui iidset, kuid kippus siiski jääma mulje, et see on ilmselt kultuurirevolutsiooni käigus maha põletatud ja peale seda uuesti üles ehitatud. Ka hetkel käisid aktiivsed ehitustööd.
Pärastlõunal oli väiksemates gruppides rollimäng. Õhtusöögi ajal serveeriti kõigile minu sünnipäeva puhul ka torti :-) Hilisõhtul oli veel ka väike filmiõhtu, Kolme Kuru Tammi ehitamise sotsiaalsete aspektide kohta: "Still Life".

10. päeva (26. mai) jooksul sõitsime läbi kõigi kolme kuru (Qutang, Wu ja Xiling). Samal ajal kestis aga programm edasi, hommikupoolikul oli loeng Yangtze jõe Kolme Kuru Tammi projekti kohta; pärastlõunal oli ekskursioon Shennong jõel, pisikeste aerupaatidega. Öösel jõudsime Kolme Kuru Tammi juurde ja sisenesime lüüsi. Lüüs oli päris võimas vaatepilt.

11. päeva (27. mai) hommikupoolikul oli Kolme Kuru Tammi ekskursioon. Kahjuks oli ilm niivõrd udune, et nähtavus oli nullilähedane ja tammi eriti ei näinud. Pärastlõunal kolisime laevast maale, kus meid kärutati bussidega lennujaama ja lendasime tagasi Pekingisse.

12. päeva (28. mai) hommikupoolikul käisime Pekingi linnaplaneerimise muuseumis. Seal olid päris lahedad Pekingi linna maketid. Pärastlõunal oli sissejuhatus Hiina keele õppeprogrammi ja igapäevaste praktiliste küsimuste küsimise võimalus. Õhtul oli päris tore lahkumispidu.

13. päeva (29. mai) hommikul viis buss meid UIBE rahvusvaheliste tudengite ühikasse ja algas meie iseseisev elu.

No comments: